Посольство США заявляє про стурбованість через догани Рожковій та Сологубу

Все про економіку та фінанси

Посольство США в Україні заявило, що “поділяє стурбованість МВФ з приводу нещодавнього голосування Ради НБУ за догану заступникам голови НБУ Рожковій та Сологубу”, пише “Європейська правда”.

“Міцний та незалежний Національний банк має критично важливе значення для подальшого економічного розвитку України”, - йдеться в повідомленні посольства США в Україні.

Раніше постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що забезпечення відповідальності правління НБУ має провадитися згідно з засадами управління НБУ, які були розроблені у консультаціях з фахівцями МВФ.

«Забезпечення відповідальності правління НБУ має провадитися згідно з засадами управління Національним банком. Ці критерії управління були розроблені у консультаціях з фахівцями МВФ упродовж попередніх програм, що підтримувалися Міжнародним валютним фондом», - зазначив Люнгман.

Він додав, що ці засади спрацювали як на користь НБУ, так і в цілому для економіки України.

«Їх дотримання посилило довіру до НБУ як до незалежного та професійного центробанку, надавши політиці Нацбанку більшої надійності та ефективності», - зауважив постійний представник МВФ в Україні.

Згодом НБУ таким чином відреагував на вказаний вище коментар представника МВФ:

“Безумовним пріоритетом Національного банку залишається дотримання засад управління, розроблених за підтримки Міжнародного валютного фонду, та здійснення прозорих і відповідальних комунікацій з дотримання комунікаційної стратегії центрального банку.

У ситуації, коли економіка України переживає жорсткий період адаптації, рішення, ухвалені Національним банком, та міркування, що стоять за цими рішеннями, стають надзвичайно чутливими. Відповідно, і комунікації, що оточують процес ухвалення цих рішень, можуть мати значний вплив на такому відносно невеликому та відкритому ринку, як Україна.

Важливим елементом побудови довіри до Національного банку є надання чітких сигналів в руслі One Voice Policy всіма членами команди для громадян України, банківського сектору, інвесторів та міжнародних партнерів.

Будемо продовжувати активно працювати у напрямку дотримання високого рівня професійної етики та єдності”.

Глава НБУ Кирило Шевченко таким чином коментував догани Катерині Рожковій і Дмитру Сологубу:

"Для мене невід’ємна складова успіху на будь-якій посаді – це командна гра. І її частиною є комунікація.

Як ви знаєте, основою взаємодії Національного банку із суспільством, бізнесом, міжнародними партнерами є стратегія комунікацій. Ця стратегія була затверджена ще до того, як я почав працювати у Національному банку.

Попри це, вона є обов’язковою до виконання для всіх працівників Національного банку без виключення. Немає значення, яка у тебе посада, чи як довго ти працюєш у НБУ.

Стратегія комунікацій одна для всіх.

Одним з принципів цієї стратегії є політика «єдиного голосу» (One voice policy). Це означає, що ми як команда однодумців у НБУ маємо дотримуватися єдиної позиції, уникаємо розбіжностей комунікаціях. Адже неузгодженість у комунікаціях членів однієї команди формує у учасників ринку невірні очікування, а відповідно і не сприяє побудові довіри до дій центрального банку.

Висловлення контрастних поглядів різними членами однієї команди може нашкодити нашому взаєморозумінню з міжнародним партнерами. Особливо це актуально на фоні активного діалогу з МВФ, який у нас триває зараз.

Враховуючи, що окремі члени нашої команди порушили нашу політику комунікацій, і було прийняте рішення Ради Національного банку.

Взагалі це історія порушення внутрішніх процедур, а не політичного тиску".

Прес-служба Нацбанку заявляла, що глава НБУ Кирило Шевченко не вносив подання до Ради Нацбанку про звільнення своїх чинних заступників.

"Згідно із законом (про НБУ), заступники глави НБУ призначаються на посади і звільняються з посад Радою НБУ за поданням глави НБУ. Повідомляємо, що глава НБУ не робив подання Раді НБУ про звільнення своїх чинних заступників", - зазначено в повідомленні.

У прес-службі уточнили, наразі вакантної посади заступника глави НБУ немає - всі п`ять заступників визначені.

"Всі заступники голови НБУ працюють у звичайному режимі і виконують покладені на них обов`язки", - додали в прес-службі НБУ.

Раніше ЗМІ з посиланням на декларацію на сайті НАЗК повідомляли, що екс-директор департаменту реєстраційних питань і ліцензування НБУ (з березня до жовтня 2016 року) Олександр Завадецький претендує на посаду заступника голови центробанку.