Посол ЄС: реформа Вищої ради правосуддя має стати серцевиною судової реформи

Все про економіку та фінанси

Реформа Вищої ради правосуддя (ВРП) повинна стати серцевиною реформи судочинства в Україні, заявив посол Європейського Союзу в Києві Матті Маасікас, пише zn.ua.

"Реформа Вищої ради правосуддя має стати серцевиною реформи судочинства в Україні. Ми про це говорили в дорожній карті групи "Великої сімки", яку ми опублікували раніше цього року. Ця реформа Вищої ради правосуддя є надзвичайно складною, тому що вона стосується реальних людей, тому що корупціонери будуть боротися за ці посади, іноді за допомогою якихось олігархів", - сказав він на всеукраїнському форумі "Україна 30. Розвиток правосуддя" в Києві в понеділок.

Дипломат зазначив, що система судочинства, у якій є свої дефекти, підриває довіру до держави.

"Довіра до судової системи - це не просто внутрішня справа України. Чи не дивно, що судова система стала першою перешкодою для іноземних інвесторів, тому що можуть бути різні податкові системи, їх можна вивчити, до них можна підлаштуватися, але кожен потенційний інвестор повинен бути впевнений, що, не дай Боже, щось піде не так, він доб`ється справедливості в суді. Сьогодні Україна не дає впевненості в такому результаті", - підкреслив посол.

Маасікас зазначив, що президент Володимир Зеленський і українська влада мають підтримку міжнародної спільноти та партнерів, щоб судова реформа в країні була комплексною.