Посол ЄС підтримав оцінки посольства США і представника МВФ щодо конфлікту в НБУ

Все про економіку та фінанси

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас заявив, що незалежність НБУ та професійне управління важливі для фінансової стабільності та економічного розвитку України. Про це він написав у Twitter 15 жовтня, перепостивши заяву посольства США щодо історії з доганами заступникам голови НБУ Рожковій і Сологубу, пише "Економічна правда".

"Сильний, незалежний та професійно керований Нацбанк України має вирішальне значення для фінансової стабільності України, реформи банківського сектору, інвестицій, економічного розвитку на користь громадянам України та макрофінансової підтримки з боку ЄС та інших міжнародних партнерів", - підкреслив посол. 

Раніше НБУ таким відреагував на коментар представника МВФ щодо доган, які Рада НБУ оголосила для першого заступника глави Нацбанку Катерини Рожкової та заступника глави НБУ Дмитра Сологуба:

“Безумовним пріоритетом Національного банку залишається дотримання засад управління, розроблених за підтримки Міжнародного валютного фонду, та здійснення прозорих і відповідальних комунікацій з дотримання комунікаційної стратегії центрального банку.

У ситуації, коли економіка України переживає жорсткий період адаптації, рішення, ухвалені Національним банком, та міркування, що стоять за цими рішеннями, стають надзвичайно чутливими. Відповідно, і комунікації, що оточують процес ухвалення цих рішень, можуть мати значний вплив на такому відносно невеликому та відкритому ринку, як Україна.

Важливим елементом побудови довіри до Національного банку є надання чітких сигналів в руслі One Voice Policy всіма членами команди для громадян України, банківського сектору, інвесторів та міжнародних партнерів.

Будемо продовжувати активно працювати у напрямку дотримання високого рівня професійної етики та єдності”.

Глава НБУ Кирило Шевченко таким чином прокоментував догани Катерині Рожковій і Дмитру Сологубу:

"Для мене невід’ємна складова успіху на будь-якій посаді – це командна гра. І її частиною є комунікація.

Як ви знаєте, основою взаємодії Національного банку із суспільством, бізнесом, міжнародними партнерами є стратегія комунікацій. Ця стратегія була затверджена ще до того, як я почав працювати у Національному банку.

Попри це, вона є обов’язковою до виконання для всіх працівників Національного банку без виключення. Немає значення, яка у тебе посада, чи як довго ти працюєш у НБУ.

Стратегія комунікацій одна для всіх.

Одним з принципів цієї стратегії є політика «єдиного голосу» (One voice policy). Це означає, що ми як команда однодумців у НБУ маємо дотримуватися єдиної позиції, уникаємо розбіжностей комунікаціях. Адже неузгодженість у комунікаціях членів однієї команди формує у учасників ринку невірні очікування, а відповідно і не сприяє побудові довіри до дій центрального банку.

Висловлення контрастних поглядів різними членами однієї команди може нашкодити нашому взаєморозумінню з міжнародним партнерами. Особливо це актуально на фоні активного діалогу з МВФ, який у нас триває зараз.

Враховуючи, що окремі члени нашої команди порушили нашу політику комунікацій, і було прийняте рішення Ради Національного банку.

Взагалі це історія порушення внутрішніх процедур, а не політичного тиску".

Раніше прес-служба Нацбанку заявляла, що глава НБУ Кирило Шевченко не вносив подання до Ради Нацбанку про звільнення своїх чинних заступників.

"Згідно із законом (про НБУ), заступники глави НБУ призначаються на посади і звільняються з посад Радою НБУ за поданням глави НБУ. Повідомляємо, що глава НБУ не робив подання Раді НБУ про звільнення своїх чинних заступників", - зазначено в повідомленні.

У прес-службі уточнили, наразі вакантної посади заступника глави НБУ немає - всі п`ять заступників визначені.

"Всі заступники голови НБУ працюють у звичайному режимі і виконують покладені на них обов`язки", - додали в прес-службі НБУ.