Посли країн G7 пропонують Україні експертів у ВККС

Все про економіку та фінанси

Посли країн G7 готові висунути експертів для участі в створенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) в Україні. Таку заяву вони оприлюднили за підсумками зустрічі із заступником голови Офісу президента Андрієм Смирновим, пише "Європейська правда".

Як зазначається, якщо нове законодавство, яке ухвалить Україна у рамках судової реформи, буде відповідати міжнародним зобов’язанням України, посли готові запропонувати експертів, які допоможуть створити незалежну ВККС.

"Посли країн G7 наголосили на важливості судової реформи для економічного зростання і довіри інвесторів та закликали до ухвалення подальшого законодавства для зміцнення судової доброчесності відповідно до очікувань українського народу.

Якщо це нове законодавство відповідатиме міжнародним зобов`язанням України, то ми підтверджуємо нашу готовність висунути міжнародних експертів для участі в прозорому процесі створення незалежної Вищої кваліфікаційної комісії", - йдеться у повідомленні.

ВККС – один з двох органів, які визначають якість та доброчесність суддів в Україні. Саме ВККС проводить конкурси на всі суддівські посади.

В листопаді минулого року Верховна Рада ухвалила ініційований президентом закон, яким усі члени ВККС були звільнені. Новий склад мав бути обраний за участі міжнародних експертів, аналогічно до конкурсу в Антикорупційний суд.

Відкритий конкурс до ВККС заблокувала Вища рада правосуддя, затвердивши положення про конкурс у такому вигляді, що нівелює роль міжнародних експертів. Після цього міжнародні партнери відмовились брати участь у процесі.

22 червня Володимир Зеленський вніс до парламенту новий законопроєкт №3711 про судову реформу. Він передбачає збереження конкурсу на посади членів ВККС за участі міжнародних експертів, але щодо нього є інші застереження.