Посли G7 заявили, що згодні з Зеленським: потрібний чесний і прозорий відбір суддів КСУ

Все про економіку та фінанси

Посли країн Великої сімки (G7) погодилися з президентом Володимиром Зеленським - на тлі останніх рішень Конституційного суду потрібен чесний і прозорий відбір суддів КСУ, йдеться в заяві на сторінці послів в Twitter, пише Liga.net.

На вчорашній зустрічі з президентом посли підтвердили нагальну необхідність дій щодо подолання негативних наслідків рішень КСУ та уникнення подальшого відкату антикорупційних реформ.

"Обидві сторони зійшлися на необхідності забезпечити чесний і прозорий відбір суддів КСУ. Це історична можливість домогтися проведення такої судової реформи, яка відповідає очікуванням українського народу", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 27 жовтня 2020 року КСУ скасував статтю про покарання за недостовірне декларування та деякі повноваження НАЗКА. Це поставило під загрозу відносини України з міжнародними партнерами, у тому числі безвіз з ЄС і співпрацю з МВФ.

29 жовтня президент терміново скликав РНБО. Після цього Кабмін розблокував роботу реєстру е-декларацій НАЗКА, а В. Зеленський подав законопроект про позбавлення повноважень суддів КСУ і відновлення антикорупційного законодавства.

Ідею В. Зеленського розпустити КСУ критикували у Верховній Раді, ЄС, керівництві Венеціанської комісії, GRECO.