Посли G7 оприлюднили план підтримки реформ в Україні на 2020 рік

Все про економіку та фінанси

Група підтримки реформ в Україні з-поміж послів G7 оприлюднила план пріоритетів на 2020 рік. Зокрема, будуть підтримувати верховенство права і боротьбу проти корупції, йдеться на сторінці G7AmbReformUA у Twitter, пише Lb.ua.

Серед іншого, йдеться про оновлення судової влади, посилення підзвітності та незалежності судів, підтримка ВАКС у винесенні ним перших вироків за корупцію високого рівня, реформування ГПУ на регіональному та місцевому рівнях і реформи, націлені на посилення захисту свободи ЗМІ і персональних даних.

У блоці "Ефективне управління" збираються розвивати підготовку до економічного розвитку і реінтеграції на сході України і Азовському морі, впроваджувати реформу децентралізації згідно з європейськими вимогами, новий виборчий кодекс і реформу державного управління на всіх рівнях.

Для економічного зростання будуть підтримувати реформу податкової та митної служб, енергетичну реформу, розробку рамкової політики і реалізацію програми приватизації державних підприємств, сильний і незалежний центробанк, виконання Угоди про асоціацію з ЄС, подальші зусилля для поліпшення ділового та інвестиційного клімату.

Для людського розвитку посли G7 сприятимуть захисту постраждалих від конфлікту, свободі їх пересування і доступу до основних послуг, виконанню рекомендацій Венеціанської комісії, впровадженню реформ у сфері охорони здоров`я, пенсій та освіти, а також інтеграції гендерної рівності в програмах реформ.

Для безпеки і оборони будуть підтримувати імплементацію закону про нацбезпеку, перехід від громадянського управління до демократичної підзвітності ЗСУ, реформу силового сектору, в тому числі СБУ, Нацполіції і Національної гвардії, а також розробку і впровадження механізмів аналізу торгівлі та інвестицій для захисту національної безпеки.

Раніше посли країн "Великої сімки" нагадали Верховній Раді, що звільнення керівництва антикорупційних органів повинно проходити відповідно до законодавства.