Податкова міліція змусила ІТ-фірму доплатити 3,7 млн грн податків за роботу з ФОПами

Все про економіку та фінанси

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС в Харківській області під керівництвом обласної прокуратури направили до суду кримінальне провадження за підозрою керівника місцевої компанії в ухиленню від сплати податків, пише liga.net.

Зокрема, було встановлено, що керівник підприємства, яке надає послуги в сфері IT, в період з 2014 по 2017 рік документально оформив ряд операцій з придбання програмного забезпечення у фізичних осіб-підприємців, які одночасно є працівниками підприємства, внаслідок чого умисно ухилився від сплати податків .

Як зазначається, завдані державі збитки в сумі понад 3,7 млн ​​грн було відшкодовано в повному обсязі. Тепер суд розгляне питання про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 212 КК України.

Нагадаємо, на початку 2019 року Мінсоцполітики опублікувало законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників і протидії застосуванню незадекларованої праці". Мета документу - переведення співробітників з ФОП на оформлення трудових відносин. Законопроект не був прийнятий.

ФОПи платять 5% податку від доходів. Трудові відносини передбачають сплату 18% ПДФО, 1,5% військового збору, 22% єдиного соцвнеску.