Податкова амністія буде із середньою ставкою 5%, - нардеп

Все про економіку та фінанси

Середня ставка під час податкової амністії в Україні складе 5%, заявив в інтерв’ю для “Цензора” обраний нардеп від партії “Слуга народу” Данило Гетманцев, якого називають одним з основних претендентів на посаду керівника парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

“Усереднена ставка, яку ми пропонуємо, - 5%. Але ставка може бути як підвищеною, так і зниженою. Розміри ми зараз обговорюємо.

Ставка податку буде залежати від виду активів. Вони можуть бути і не в грошовій формі - скажімо, акції якогось іноземного підприємства або будинок за кордоном. І якщо людина декларує будинок, вона вказує ту вартість, яку вважатиме потрібною, але заплатить не 5, а 9%.

А якщо людина не просто розмістить гроші в банк, а придбає облігації внутрішньої державної позики України, то отримає можливість сплатити податок за зниженою ставкою”, - зазначив Д. Гетманцев.

За його словами, разом із законопроектом про податкову амністію буде законопроект про імплементацію BEPS, який передбачатиме в т.ч. обмін податковою інформацією між країнами.

Д. Гетманцев розповів, що “нульова” декларація може бути запроваджена в наступному році.

“Законопроект уже готовий повністю. Йдеться тільки про принципові моменти, які зараз узгоджуються. Це розмір ставок і форма легалізації активів”, - уточнив обраний нардеп. - Податкова амністія передбачає звільнення від відповідальності тільки за двома статтями Кримінального кодексу - 212 і 205. Це ухилення від сплати податків та фіктивне підприємництво. Якщо чиновник обкрадав державу, беручи участь в тіньових схемах, не думаю, що він побіжить декларувати такі доходи. А якщо побіжить, нехай ним займаються правоохоронні органи на підставі інших статей Кримінального кодексу”..

Він додав, що якщо, наприклад, людина вкаже в “нульовій” декларації, що має гроші, але не захоче їх віднести в банк, то легалізувати їх не вдасться.

“Податкову амністію можна проводити тільки на піку довіри до влади - такої підтримки, як зараз є у президента. Ми усвідомлюємо важливість і відповідальність за всі ті кроки, які робимо”, - запевнив Д. Гетманцев.

Нагадаємо, нещодавно глава новоствореної Державної податкової служби Сергій Верланов повідомляв, що обговорюваний проект податкової амністії капіталів передбачає базову ставку 9% і пільгову в 5% за добровільне розкриття інформації платником податків.

"Щодо податкової амністії капіталу тривають переговори з МВФ, насамперед щодо ставки. Ситуація України не унікальна - і ПАР, і Латвія, і інші країни її проходили. Наразі дискутуємо про знижені ставки: 9% як базова і 5% - знижена", - сказав С. Верланов.

За його словами, важливо запустити податкову амністію (добровільне розкриття інформації платником податків) разом із загальним декларуванням.

"Скільки надходжень для бюджету дасть податкова амністія, можна буде говорити лише після того, як буде зрозумілою конструкція такої податкової амністії. Без сумніву, це залежить від того, яка буде ставка оподаткування, хто може бути декларантом, з чого виплачуватиметься податок тощо", - додав глава ДПС.