Податківці взяли реванш у судовому спорі з "Алчевським меткомбінатом" на 582 млн грн

Все про економіку та фінанси

19 лютого Шостий апеляційний адмінсуд задовольнив апеляційну скаргу Офісу великих платників податків ДПС та скасував рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 02.12.2019 в справі №640/18371/19, яким було задоволено позов ПАТ “Алчевський металургійний комбінат” та зобов’язано Офіс великих платників податків ДПС підготувати висновок про повернення надміру сплаченого податку на прибуток у розмірі 582 млн грн й направити його до Головного управління Державної казначейської служби у м. Києві для виконання.

Шостий апеляційний адмінсуд вирішив залишити вказаний позов ПАТ “Алчевський металургійний комбінат” без розгляду.

Свої позовні вимоги “Алчевський металургійний комбінат” мотивував тим, що неодноразово звертався до контролюючого органу із заявами, в яких просив зарахувати переплату з податку на прибуток на поточний рахунок позивача в банку. Проте це так і не було зроблено.

Згідно з судовими матеріалами, переплата з податку на прибуток була сформована в 2008 та 2010-2012 роках.

ПАТ "Алчевський металургійний комбінат" входить в корпорацію “Індустріальний союз Донбасу” (ІСД), основними контролерами якої з 2010 року вважаються структури, близькі до російської держкорпорації “Внєшекономбанк” (ВЕБ.РФ). Серед міноритаріїв - Сергій Тарута та Олег Мкртчан (засуджений у РФ до 9 років колонії).

Як писав Finbalance, 12.08.2019 Госпсуд Луганської області повторно порушив провадження в справі №913/444/18 про банкрутство ПАТ “Алчевський металургійний комбінат”, ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 днів (до 05.12.2019 включно).

Згідно з судовими матеріалами, раніше суд отримав заяви низки компаній з кредиторськими вимогами до “Алчевського меткомбінату” на понад 125 млрд грн.