Податківці нагадали ФОПам про штрафи за незберігання первинних документів

Все про економіку та фінанси

В ГУ ДПС у Київській області нагадали платникам єдиного податку - ФОП про їх обов’язок зберігати первинні документи, облікові та інші реєстри, пише "Інтерактивна бухгалтерія".

ФОПи – платники єдиного податку першої – третьої груп мають зберігати первинні документи, на підставі яких:

– заповнювали Книгу обліку доходів або Книгу обліку доходів та витрат;

– складали податкову декларацію платника єдиного податку – ФОП.

Також зберігають й інші первинні документи, які використовують для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати.

Такі первинні документи зберігають не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої їх використовують. При ліквідації платника податків документи за період його діяльності не менш як 1095 днів, що передували даті його ліквідації, які зберігалися в органі ДПС, в установленому законодавством порядку передає орган ДПС до архіву.

Якщо платником єдиного податку – ФОП не забезпечив зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів, тоді слідує штраф в розмірі 1020 гривень. А за повторне протягом року таке ж порушення штрафують уже на 2040 гривень.