Податки з продажу нерухомості та авто суттєво підвищать

Все про економіку та фінанси

Згідно з чинним Податковим кодексом, якщо громадянин продає один житловий будинок або квартиру на рік, яка у його власності понад три роки, то з отриманого доходу податків він не платить. Якщо ж хоча б одна з цих умов не виконується, то доводиться з отриманого доходу платити ПДФО за ставкою 5% та військовий збір - 1,5%. Разом з тим, все це може змінитись, якщо народні депутати підтримають законопроект №1210, який вніс у ВР голова парламентського комітету з питань податкової політики, пише "Ліга:Закон".

У законопроекті запропоновано наступне: 

1. Дохід, отриманий від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об`єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ПКУ, або від продажу другого та наступних об`єктів нерухомості, не зазначених в п. 172.1 ПКУ, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.1 ПКУ, тобто 18%. У такому самому порядку оподатковуватимуть дохід від продажу (обміну) об`єкта незавершеного будівництва.

Тобто, два будинки на рік, які у власності більше 3-х років, можна буде продати без сплати податків. Аналогічне правило діятиме і щодо продажу однієї або двох квартир, якщо вони будуть у власності понад 3 роки.

Не доведеться платити податків і тоді, коли фізособа продаватиме лише одну квартиру, навіть якщо вона буде у власності менше 3-х років.

2. Дохід, отриманий від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об`єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.1 ПКУ, тобто 18%.

Тобто, тепер друге авто можна продати із сплатою ПДФО за ставкою 5%, а ось третє та наступне - за ставкою 18%. Ну і, звісно, із доходів від другого та третього продажу авто потрібно платити 1,5% військового збору. Нагадаємо: досі друге та наступне авто можна було продати зі сплатою 5% ПДФО.