План-графік податкових перевірок будуть формувати за новими правилами

Все про економіку та фінанси

Із 23.05.2020 діють змінені норми ПКУ, за якими податківці по-новому мають формувати план-графік документальних планових перевірок платників податків на рік. Йдеться про норми Закону №466, пише "Інтерактивна бухгалтерія".

Тож аби виконати його норми ДПС розробила проект наказу Мінфіну «Про внесення змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків».

Вноситимуть зміни до плану-графіка документальних планових перевірок на поточний рік не частіше одного разу у першому та одного разу у другому кварталах такого року, крім випадків, коли зміни пов’язані зі змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.

Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка документальних планових перевірок на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших, ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата:

- не раніше ніж 1 липня поточного року у разі внесення змін до плану-графіка на поточний рік у першому кварталі такого року;

- не раніше ніж 1 жовтня поточного року у разі внесення змін до плану-графіка на поточний рік у другому кварталі такого року.

Оновлений план-графік оприлюднюватимуть на офіційному вебсайті ДПС до 30 числа останнього місяця кварталу (у випадках змін найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок – до 30 числа місяця, що передує місяцю, в якому будуть проводити такі документальні планові перевірки).

Проєктом вказаного наказу затвердять оновлений перелік ризиків від госпдіяльності платників податків з урахуванням галузевої специфіки, регіональної специфіки, результатів попередніх аудитів, судової практики та даних, які можуть бути отримані від державних органів («відкритих джерел»). Також з переліку критеріїв ризику виключені критерії ризику платників податків – учасників ЗЕД, яких перевіряють з питань дотримання вимог законодавства з питань державної митної справи, та з розділу І плану-графіка виключено підрозділ C «Платники податків та їх контрагенти, які мають ризики несплати податків та плануються до перевірок щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи».