Писарук: звинувачення НАБУ і САП - необгрунтовані

Все про економіку та фінанси

Голова правління Райффайзен Банку Аваль і колишній заступник глави НБУ Олександр Писарук вважає необгрунтованими звинувачення САП і НАБУ на свою адресу у справі VAB Банку. Про це він сказав журналістам в кулуарах Вищого антикорупційного суду, де 14 листопада Писаруку обирають запобіжний захід, пише Liga.net.

"Видаючи кредит VAB, НБУ діяв в рамках законодавства: у нас була оцінка застав від незалежного оцінювача, крім того, дві рецензії, в тому числі від міжнародної компанії. Це саме по собі давало нам певний комфорт при видачі кредиту. Але крім цього ми вперше в історії НБУ запросили особисту поруку власника і зобов`язання докапіталізувати банк", - сказав О. Писарук.

Він також зазначив, що стабілізаційний кредит був виданий за умови, що гроші підуть на виплати вкладникам банку.

"Ми намагалися врятувати його від банкрутства, тому власник і підписав зобов`язання про докапіталізацію. Якби не кредит НБУ, Фонду гарантування (ФГВФО) довелося б виплачувати кошти клієнтам банку за свій рахунок, навантаження на державу зросла б", - стверджує екс-заступник голови Нацбанку .

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) вимагає заарештувати О. Писарука з можливістю внесення застави 30 млн грн.

За нього готові поручитися 14 осіб, серед них - глава НБУ Яків Смолій, заступники глави НБУ Катерина Рожкова, Олег Чурій, Дмитро Сологуб, Роман Борисенко, колишній глава Райффайзен Банку Володимир Лавренчук, голова інвестфонду Dragon Capital Томаш Фіала, член наглядової ради "Фармак" і екс-президент Київстару Петро Чернишов.