Підопічні Авакова розслідують валютну справу по Приватбанку часів Коломойського на 9,5 млрд

Все про економіку та фінанси

Згідно з ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 02.06.2020, Головне слідче управлінням Національної поліції здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018000000003037 від 04.12.2018 “за фактом підроблення службовими особами АТ КБ «Приватбанк» офіційних документів та легалізації коштів вказаного банку” (цитата).

Нижче - знову ж таки цитата з ухвали суду:

“В період з 01.09.2015 по 25.03.2016 службові особи АТ КБ «Приватбанк» здійснили підроблення прибуткових касових документів щодо купівлі іноземної валюти банком та, використовуючи підроблені документи, штучно створили прихід валюти до банку, відобразивши фінансові операції із купівлі готівкової іноземної валюти від фізичних осіб, а саме: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , які, одночасно, були співробітниками зазначеного банку, на загальну суму 9,5 млрд грн.

Вказані дії передували легалізації готівки для цілеспрямованого виведення грошових коштів перед націоналізацією АТ КБ «Приватбанк» під керівництвом екс-власників банку.

Крім цього, ОСОБА_3, обіймаючи посаду директора Департаменту кеш-позиціонування АТ КБ «Приватбанк», діючи за попередньою змовою із керівником напрямку Казначейства АТ КБ «Приватбанк» ОСОБА_2 , організували заволодіння коштами державного банку шляхом здійснення операцій із купівлі-продажу готівкової та безготівкової іноземної валюти і гривні на міжбанківському ринку не безпосередньо у банків-продавців, а із залученням банків-посередників, що дало змогу заволодіти частинами коштів від проведених операцій у вигляді зайво сплачених відсотків банкам посередникам.

Зокрема, для проведення указаних операцій, під час яких здійснювалось заволодіння державними коштами АТ КБ «Приватбанк», ОСОБА_3 діючи узгоджено із ОСОБА_2 залучили ОСОБА_5 , який обіймає посаду у відділі казначейства АТ «Банк Альянс», ОСОБА_6 , який обіймає посаду у відділі казначейства АКБ «Індустріалбанк», ОСОБА_7 , який обіймає посаду у відділі казначейства ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» та ОСОБА_8 , який обіймає посаду у відділу казначейства АТ «РВС Банк».

У подальшому, коштами у вигляді зайво сплачених відсотків банкам посередникам, а саме: АКБ «Індустріалбанк», АТ «Банк Альянс», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» та АТ «РВС Банк», які акумулювались на рахунках цих банків зазначені вище особи здійснювали заволодіння.

Таким чином, у ході розслідування обгрунтовно підтверджено причетність ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 до вчинення зазначеного вище кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, який, відповідно до ст. 12 КК України, є особливо тяжким злочином”.

Згідно з судовими матеріалами, строк досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні закінчувався 04.06.2020.

За клопотанням поліції суд продовжив цей строк на шість місяців - до 04.12.2020.

Як відомо, екс-співвласник Приватбанку Ігор Коломойського та глава МВС Арсен Аваков неодноразово публічно позитивно відгукувалися один про одного. Як вважається, їх можуть поєднувати спільні інтереси в політиці. Щоправда, лояльні до них нардепи не завжди синхронно голосують у ВР: бували історії, коли спостерігачі фіксували розбіжність позицій у питаннях, принципових для згаданих двох осіб.