Петрашко: "Укрзалізниця" та "Енергоатом" не будуть в списку на приватизацію

Все про економіку та фінанси

12 серпня Кабмін прийняв розпорядження про передачу близько 200 держпідприємств Фонду держмайна для подальшої приватизації, повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Як зазначається, до переліку були включені непрофільні та неприбуткові активи, переважна більшість з яких не здійснює виробничої діяльності, потребує відновлення та інвестицій.

За словами міністра економіки Ігоря Петрашко, в Україні близько 3000 держпідприємств, більшість з яких –" це неприбуткові активи, які, на жаль, використовуються лише для різноманітних схем і махінацій, в тому числі і корупційних", і "єдиний вихід це зупинити – передати такі підприємства в приватні руки".

Водночас глава Мінекономіки наголосив, що держпідприємства, які є стратегічно важливими для життєдіяльності суспільства, енергетичної незалежності та обороноздатності держави, не будуть підлягати приватизації.

“Важливі підприємства, які виконують стратегічні функції для держави, такі як, наприклад, Енергоатом, Укрзалізниця, не будуть підлягати приватизації взагалі”, - зауважив І. Петрашко.

Крім того, сьогодні була затверджена Програму з реформування та розвитку спиртової галузі, що має розблокувати питання приватизації державних підприємств спиртової та лікеро-горілчаної галузі та буде протидіяти "тіньовому" ринку спирту.

Раніше повідомлялося, що уряд допускає приватизацію до 50% акцій "Нафтогазу", "Укрзалізниці" й "Укрпошти", проте пропонує зберегти за державою 100-відсоткову частку корпоративних прав у НАЕК "Енергоатом", ПрАТ "Укргідроенерго", НЕК "Укренерго", ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", Адміністрації морських портів України (АМПУ).