Петрашко очікує зростання економіки в IV кварталі

Все про економіку та фінанси

Міністр економіки Ігор Петрашко заявив, що очікує зростання економіки в IV кварталі, пише РБК-Україна.

"Другий квартал, зрозуміло, що буде в мінусі. Ми бачимо, що істотно впав у квітні-травні сектор перевезення. Істотно впали вантажоперевезення. Але вантажоперевезення впали ще в січні-лютому цього року. Скоректувалася торгівля. Ми бачимо фактично зупинку авіаперевезень. Все, що стосується пасажиропотоку. Хороша динаміка зберігається по агровиробництву, по сільському господарству", - сказав урядовець.

Він додав, що тенденція з червня йде на покращення.

"Ми бачимо, що йде відкриття та торговельних закладів. Є пожвавлення і процесів між областями. Тому все починає більш активно рухатися. Тому ми бачимо, що тенденція на поліпшення йде. На третій квартал ми очікуємо відновлення ситуації щодо виробництва, торгівлі та надання послуг. І на четвертий квартал (2020 року - ред.) вже очікуємо зростання", - зазначив Петрашко, попередивши, що це можливо у разі відсутності непередбачуваних сценаріїв, пов`язаних з коронавірусом.

За словами міністра, адаптивний карантин має на меті збалансувати розвиток економіки.

"Ми бачимо, що є стійка тенденція до того, що кількість захворювань на коронавірус зростає. Але саме адаптивний карантин має на меті, щоб економіка розвивалася більш збалансовано. Щоб відключалися лише ті регіони, які найбільш постраждали. Але можлива друга хвиля", - зазначив він.