Петрашко: "дуже важко досягти" інфляцію 8-9% у 2020 році

Все про економіку та фінанси

Міністр економіки Ігор Петрашко в інтерв’ю для “РБК-Україна” повторив свою тезу, що на його думку, нормальна інфляція для України має бути 8-9%, тоді як ціль НБУ - 5-6%, а поточний фактичний рівень зростання цін - 1,7-2%.

За словами глави Мінекономіки, в 2020 році буде “дуже важко досягти” показника інфляції 8-9%, “тому що це перебуває вже навіть поза межами монетарного впливу” і “передбачає занадто великі вливання в економіку”.

“Гроші, які надходять, мають йти у продуктивний сектор, у додану вартість. Ні, це не просто виплатити всім, дати додаткову тисячу, як було в 90-х, 2008-2009 та 2014 роках. Ми говоримо про правильні пакети доступу до фінансування.

Моя позиція – я не бачу проблеми у тому, що облікова ставка буде нижче інфляції. Зі мною багато дискутують. Але це є практика у багатьох країнах. Якщо облікова ставка, наприклад, буде 2%, це не означає, що кредит буде під 2%. Адже ми розуміємо, коли гроші потрапляють в банк – вже 2,5%. Банк далі додає свою маржу. Закладає ризики – ще плюс 4-5%. І ставка кредитування не буде нижче інфляції. Вона має бути трохи вище. Але коли інфляція у нас зараз 2%, а ставка кредитування для нормального бізнесу 14-16%, то це неадекватно. І це вже навіть після наших численних дискусій”, - зазначив І. Петрашко.