Перший заступник глави МВФ Ліптон йде із займаної посади

Все про економіку та фінанси

Перший заступник глави Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон залишає МВФ наприкінці лютого через зміни керівництва, ініційовані директором-розпорядником Крісталіною Георгієвою. Про це йдеться в офіційному повідомленні МВФ, пише "Укрінформ".

"Перший заступник директора-розпорядника залишає Фонд наприкінці лютого в контексті змін, які Крісталіна Георгієва вноситиме до команди керівництва. Пан Ліптон обіймає посаду першого заступника найдовше у МВФ – з вересня 2011 року", - зазначається в повідомленні.

Обов`язки Ліптона у МВФ охоплювали широке коло питань, у тому числі стратегію Фонду, розробку політики, багатосторонній контроль, кураторство над роботою з окремими країнами, в тому числі з Україною, а також програми кредитування. Він також керував кількома основними ініціативами, включаючи процедури раннього попередження МВФ, які проводилися двічі на рік під час весняних та осінніх зборах МВФ і Світового банку.

У цьому зв`язку Георгієва позитивно оцінила "інтелектуальне лідерство та інноваційні уявлення" Ліптона, наголосивши, що він користується "широкою повагою у 189 країнах-членах МВФ", а також серед співробітників Фонду.

Девід Ліптон є громадянином США. Він розпочав свою кар`єру молодим економістом у МВФ, і протягом восьми років працював над питаннями економічної стабілізації в країнах, що розвиваються, а також у бідних країнах. Ліптон був економічним радником урядів Росії, Польщі й Словенії під час перехідних періодів для їхньої економіки. З 1993 по 1998 роки він обіймав посаду заступника міністра фінансів США з міжнародних питань. Перед поверненням до МВФ у 2011 році Ліптон був спеціальним радником президента США та обіймав посаду старшого директора з міжнародних економічних питань у Національній економічній раді та Раді національної безпеки в Білому домі.