Пентагон: рішення про виведення військ з Іраку не приймалося

Все про економіку та фінанси

У Сполучених Штатах не приймалося рішення про виведення свого військового контингенту з Іраку після того, як цього зажадав іракський парламент, заявили міністр оборони США Марк Еспер і директор Об`єднаного комітету начальників штабів ЗС США Марк Міллі, пише "Інтерфакс-Україна".

США поки не ухвалювали рішення про виведення своїх сил з Іраку, заявив глава Пентагону журналістам.

"Жодного рішення про відхід з Іраку не прийнято", - наводять його слова американські ЗМІ.

Раніше повідомлялося, що командування очолюваної США коаліції з боротьби проти угруповання ІД листом сповістило своїх іракських візаві про намір найближчими днями провести передислокацію і, таким чином, підготуватися до виведення сил з Іраку.

"Я не знаю, що це за лист, ми з`ясовуємо, звідки він узявся. Однак рішення про відхід з Іраку немає. Крапка", - додав Еспер.

Міллі зі свого боку пояснив, що лист про підготовку до виведення сил очолюваної США коаліції з Іраку, який потрапив у розпорядження ЗМІ - це чорновий варіант, який помилково був відправлений іракській стороні.

"Цей лист - чорновий варіант. На ньому не стояв підпис, і його не слід публікувати. Текст невдало сформульований. У ньому помилково йдеться про виведення військ" - цитує його CNN.

"Це просто помилка. Цей лист не слід відправляти", - додав американський воєначальник.

Минулої неділі парламент Іраку проголосував за те, щоб закликати уряд країни домагатися відходу військ США та їхніх союзників з іракської території.

Багдад зіткнеться з небувалими санкціями, якщо влада Іраку ухвалить рішення про виведення американських військ з країни, заявив у відповідь на рішення іракського парламенту президент США Дональд Трамп.

"Якщо вони займуть ворожу і неприйнятну для нас позицію, то ми введемо дуже серйозні санкції", - сказав Трамп на борту президентського літака, повертаючись до Вашингтона зі своєї резиденції, де проводив відпустку.

При цьому він зазначив, що ці санкції будуть значно жорсткішими, ніж санкції проти Ірану.

Трамп також сказав, що США не виведуть свої війська з Іраку доти, поки Багдад не розрахується за побудовану на американські кошти військово-повітряну базу, яка обійшлася в мільярди доларів.