Парламент Японії затвердив Йосіхіде Сугу новим прем`єром

Все про економіку та фінанси

Нижня палата парламенту Японії проголосувала за призначення 71-річного Йосіхіде Суги новим прем`єр-міністром країни. Під час засідання у середу, 16 вересня, Суга здобув підтримку 314-ти парламентарів з 462-ох, які взяли участь у голосуванні, повідомляє агентство новин Reuters. З огляду на більшість, яку має правляча коаліція на чолі з Ліберально-демократичною партією, очікується, що кандидатуру нового прем`єра схвалить також верхня палата парламенту, констатує DW.

Кілька днів тому Сугу обрали головою цієї політичної сили, яка упродовж десятиліть править у Японії. На посадах голови партії та прем`єр-міністра Суга змінить Сіндзо Абе. Останній очолював уряд Японії найдовше в історії країни, однак у серпні змушений був заявити про відставку з обох посад за станом здоров`я. За кілька годин до призначення Суги кабінет міністрів Абе формально пішов у відставку у повному складі.

Суга, який має репутацію прагматичного політика, став найстаршим прем`єром Японії за останні три десятиліття. Він заявив про намір ще упродовж 16 вересня представити свій уряд. У ньому збережуть свої позиції багато міністрів з уряду Абе. Сам Суга протягом восьми років перебування попередника на посаді був його правою рукою, обіймаючи посаду секретаря кабінету міністрів.

Суга заявив про намір продовжити економічну політику Абе, яка полягає у монетарну пом`якшенні та фінансуванні програм стимулювання кон`юнктури шляхом запозичень, зазначає інформагентство dpa. Новий японський прем`єр має намір також продовжити реформи, розпочаті урядом Абе. Серйозним викликом для нового уряду стане подолання наслідків економічної кризи, спричиненої поширенням коронавірусної інфекції та запровадженими через це обмежувальними заходами.