Палата представників США посилив санкції проти "Північного потоку-2"

Все про економіку та фінанси

Палата представників Конгресу США проголосувала за прийняття поправки, що передбачає введення санкцій щодо учасників, які допоможуть завершити будівництво газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік". Трансляція засідання велася в понеділок, 20 липня, на сайті нижньої палати американського парламенту, констатує DW.

Поправка передбачена до законопроекту про оборонний бюджет (National Defense Authorization Act, NDAA) на 2021 фінансовий рік (починається в США з 1 жовтня. - ред.). Вона була схвалена одноголосно.

"Росія намагається розвивати газопровід "Північний потік-2", щоб встановити надмірний контроль над нашими європейськими союзниками і їх енергопостачанням. Ми повинні зупинити стратегію ворожого впливу Путіна", - написав у Twitter представник Арканзасу в нижній палаті Конгресу республіканець Стів Вомак після голосування. 

У поправці йдеться про введення обмежувальних заходів проти іноземних осіб, які в значній мірі сприяють продажу, оренді або надання судів для укладання труб, призначених для будівництва зазначених трубопроводів.

Перш ніж нові санкції наберуть чинності, NDAA повинен бути схвалений Сенатом Конгресу США і підписаний президентом Дональдом Трампом.

Учасники проекту підпадуть під закон CAATSA

Глава американського зовнішньополітичного відомства 15 липня попередив, що учасники проекту з будівництва "Північного потоку - 2" підпадуть під закон CAATSA "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій" від 2017 року. "Це ясне попередження підприємствам: виходьте з проекту, або ризикуйте отримати неприємні наслідки", - підкреслив Помпео.

Держсекретар уточнив, що додаткові санкції торкнуться не тільки "Північного потоку - 2", а й частини проекту "Турецький потік". США і в минулому намагалися за допомогою санкцій зірвати будівництво "Північного потоку - 2". Через це спорудження нового газопроводу довелося призупинити.

Тим часом Росія розкритикувала погрозу Вашингтона, назвавши її прикладом політичного тиску і недобросовісної конкуренції.