Отруєння Навального: ЄС чекає від Росії "прозорого" розслідування

Все про економіку та фінанси

Брюссель чекає від Москви "незалежного і прозорого" розслідування отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Європейський Союз рішуче засуджує "можливий замах на життя Навального", заявив верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель, констатує DW.

"Абсолютно необхідно, щоб російська влада невідкладно ініціювала незалежне і прозоре розслідування за фактом отруєння Навального. Російський народ, так само як і міжнародне співтовариство, вимагають представити факти, що стоять за отруєнням Навального", - наполягає глава європейської дипломатії, нагадавши, що раніше в той же день фахівці берлінської клініки "Шаріте" розповіли про ознаки отруєння засновника Фонду боротьби з корупцією.

За словами Борреля, винні мають бути притягнуті до відповідальності.

За даними німецьких медиків, клінічні дослідження Навального свідчать про інтоксикацію організму речовиною з групи інгібіторів холінестерази. Конкретна речовина може бути названа в ході подальших обстежень, йдеться в повідомленні клініки. Вплив отруйної речовини на організм підтверджений кількома незалежними лабораторними дослідженнями.

Після того як в "Шаріте" розповіли про виявлення в організмі Навального зазначених речовин, лікарі Омської лікарні заявили, що клінічні дослідження, проведені в Омську кількома днями раніше, не показували наявність інгібіторів холінестерази.

"При надходженні в стаціонар у Навального проводилися дослідження на широкий спектр наркотичних, синтетичних речовин, психодилетиків і лікарських речовин, у тому числі інгібіторів холінестерази", - розповів "Інтерфаксу" завідувач токсикологічним відділенням Омської лікарні швидкої медичної допомоги №1 Олександр Сабаєв. За його словами, всі ці дослідження дали негативні результати.

Олексій Навальний був госпіталізований в Омську 20 серпня в несвідомому стані з підозрою на отруєння. Він був транспортований до Берліна через два дні. За оцінкою німецьких лікарів, стан російського опозиціонера, що перебуває в штучній комі, залишається серйозним, але небезпеки летального результату немає.