ОТП Банк виграв судовий спір з податківцями щодо 180 млн грн переплати з податку на прибуток

Все про економіку та фінанси

1 червня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Офісу великих платників податків ДПС та залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій у справі №826/15462/18, якими було задоволено позов ОТП Банку та зобов’язано податківці підготувати і подати для виконання Державній казначейській службі висновок про повернення з держбюджету для ОТП Банку суми надмірно сплаченого податку на прибуток підприємств у розмірі 179,7 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, 17.05.2016 ОТП Банк сплатив у держбюджет податок на прибуток в сумі 180,7 млн грн. У наступних звітних періодах банк задекларував збитки, в зв`язку із чим у нього виникла переплата з податку на прибуток в розмірі 179,7 млн грн.

Як зазначалося, ОТП Банк звертався до податківців щодо повернення йому вказаних коштів, однак фіскали зазначали, що бюджетним розписом не передбачено окремого ресурсу для повернення надміру сплачених коштів з податку на прибуток підприємств.

Суди вказали на неправомірність такого аргументу ДПС.

Разом з тим, відповідно до судових матеріалів, у 2019 році ОТП Банк використав згадані вище кошти для зарахування виконання податкових зобов’язань (у т.ч. з податку на прибуток за 2018 рік та І квартал 2019 року).