Оточення Жеваго купує у ФГВФО ще один 10-мільярдний пул активів банків-банкрутів

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування повідомив, що 4 грудня на майданчику ТОВ «Дебтекс Україна» (DebtX) відбулися торги мегапулу, що складається з активів трьох неплатоспроможних банків - Дельта Банку, “Фінанси та кредит”, “Надра”.

Як зазначається, серед семи учасників найвища ставка була у ТОВ “Кредіт Інвестмент Груп” - 303,5 млн грн.

ФГВФО зауважує, що переможець вже підписав протокол електронних торгів та має здійснити повну оплату коштів за лот не пізніше кінця 18-го робочого дня з дати формування протоколу і підписати договір купівлі-продажу/відступлення права вимоги придбаного активу протягом 20-ти робочих днів з дня, наступного за днем формування електронною торговою системою протоколу електронного аукціону.

Згаданий мегапул включав права вимоги на 9,6 млрд грн. Заявлена вартість забезпечення - 19,96 млрд грн.

До нього були включені пули активів, які виставлялися на продаж у складі 1-1,5-мільярдних пулів та не були викуплені.

“Так само кожен актив попередньо до десятка разів виставлявся на індивідуальні торги. Прострочка за всіма кредитами становить в середньому понад 3 роки. Чимало активів взагалі не мають застави, у багатьох існують проблеми з заставою, приміром обтяження в рамках кримінального провадження. Нерідко застава [обсяг якої - 19,96 млрд грн, - ред.] виводилась через схемні операції з цінними паперами або в інший спосіб”, - зазначав ФГВФО.

Як писав Finbalance, у липні ТОВ “Кредіт Інвестмент Груп” викупило у Фонду гарантування за 92 млн грн ще один 10-мільярдний пул активів 10 банків-банкрутів (“Фінанси та кредит”, “Дельта Банк”, “Імексбанк”, “Платинум Банк”, “Радикал Банк”, “Укрбізнесбанк”, “Енергобанк”, “Київська Русь”, “Профінбанк”, “Євробанк”).

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ТОВ “Кредіт Інвестмент Груп” вказаний Яковлєв Сергій Георгійович.

Особа з таким же ім’ям фігурує в держреєстрі як керівник ТОВ "КМД-Трейдінвест Україна", яке, як писав Finbalance, було визнане пов’язаною особою з банком “Фінанси та кредит” (належав Костянтину Жеваго).

За даними НКЦПФР, на кінець 2017 року ТОВ "КМД-Трейдінвест Україна" було власником 9,5% акцій ПАТ “Галичфарм”, яке, за даними НБУ, через “Київмедпрепарат” фігурувало в структурі власності банку “Фінанси та кредит”. “Галичфарм” і “Київмедпрепарат” входять у фармкорпорацію “Артеріум”, пов’язану з К. Жеваго.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ "КМД-Трейдінвест Україна" погасило заборгованість ТОВ "Етьєн-Вест" (було поручителем жевагівського “Полтавського ГЗК”) перед банком "Фінанси та кредит" на 6,56 млн грн, а також було заставодавцем по кредиту, виданому для ТОВ "Перт" (було акціонером жевагівських банку "Фінанси та кредит", ВАТ "Київмедпрепарат", ПАТ "Стаханівський вагонобудівний завод", ВАТ "Стахановський завод технічного вуглецю").

Нагадаємо, що в жовтні ДБР оголосило К. Жеваго в розшук. Бізнесмену заочно було оголошено підозру в справі щодо можливого виведення 2,5 млрд грн з банку “Фінанси та кредит”.