"Остапа понесло": Милованов озвучив нові закиди до МВФ

Все про економіку та фінанси

Радник глави Офісу президента Тимофій Милованов заявив, що МВФ «обдурив» Україну і створив негативний фон для візиту президента Володимира Зеленського до ОАЕ. Свою думку він висловив в ефірі програми "Мокрик По Живому" на hromadske, пише НВ.

За словами Милованова, наслідки рішення МВФ відчувалися в Еміратах:

«Нас десь обманули, але обдурили тактовно, поставили в складну ситуацію, коли ми прилетіли до Еміратів з цією негативною новиною з місії [МВФ], яку розтягнули російські ЗМІ, і це відчувалося в Еміратах».

Радник глави ОП додав, що МВФ обіцяв надати пресреліз перед публікацією, але не зробив цього, і він «пішов по всіх новинах», зокрема російських, а відсутність позиції України «заповнили російською пропагандою».

Милованов вважає, що МВФ має відповісти, чому вирішив повідомити про закінчення роботи саме перед візитом Зеленського і української делегації до ОАЕ.

«Відповіді немає і, по суті, вони не мають її надавати, але питання залишається відкритим — випадковість це чи ні… Ми не папуаси, і нас не можна ганяти і обманювати», — заявив він.

Колишній глава Мінекономрозвитку додав, що МВФ досі є стратегічним партнером України і співпраця з ним дуже важлива. Також він наголосив, що у фонду і української влади однакові позиції з таких принципових речей, як боротьба з корупцією, незалежність НАБУ, перезавантаження Вищої ради правосуддя тощо.

Раніше користувачів соцмереж обурив коментар Милованова з критикою Міжнародного валютного фонду.

Після того, як 13 лютого стало відомо, що місія щодо першого перегляду програми stand-by завершилася без результату і очікуваного траншу Україна не отримає, колишній міністр заявив, що МВФ «обкакався».

«Там МВФ обкакався, а не Україна. Якщо на це чесно дивитися», — заявив Милованов.