Ощадбанк: Верховний Суд скасував списання боргу "ТММ-Енергобуд" на 750 млн грн

Все про економіку та фінанси

Ощадбанк заявив, що Верховний Суд задовільнив його касаційну скаргу та скасував попередні судові рішення про затвердження мирової угоди у справі про банкрутство ТОВ «ТММ-Енергобуд» й закриття провадження у справі.

Як зауважує держбанк, оскаржуваною мировою угодою в зазначеній справі було передбачено списання (прощення) боргу перед Ощадбанком на суму більше 750 млн грн.

"Верховний Суд скасував судові рішення про затвердження сумнівної мирової угоди та направив справу для подальшого розгляду до суду першої інстанції", - зауважує Ощадбанк.

Нагадаємо, в березні 2019 року Секретаріат фінансової реструктуризації повідомляв, що Ощадбанк реструктуризував за спецпроцедурою заборгованість ТОВ "Фірма "Т.М.М.". У переліку пов’язаних осіб боржника фігурувало в т.ч. ПрАТ «ТММ-Енергобуд».

Тоді в ТММ зазначали, що домовилися про реструктуризацію боргу на 765 млн грн перед Ощадбанком.

У квітні 2019 року Ощадбанк заявляв, що Верховний Суд залишив без змін рішення суду апеляційної інстанції, яким були визнані вимоги до ПрАТ «ТММ Енергобуд» на суму майже 700 млн грн.

Як зазначалося, ПрАТ “ТММ Енергобуд” у касаційній скарзі висловлювало позицію, що зобов’язання перед держбанком припинилися, з огляду на те, що банк як забезпечений кредитор звернув стягнення на предмет іпотеки у позасудовому порядку шляхом укладення договору купівлі-продажу нерухомого майна від імені банку, що відповідно до ст. 36 Закону України «Про іпотеку» (в редакції, яка діяла на момент оскарження) мало наслідком недійсність будь-яких вимог щодо виконання основного зобов’язання.

“Верховний Суд залишив без змін постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 29.11.2018, в якій суд апеляційної інстанції висловив позицію, що банк реалізував право на звернення стягнення на предмет іпотеки саме на підставі рішення суду відповідно до ч. 3 ст. 33 Закону України «Про іпотеку», а тому правові підстави для застосування до спірних правовідносин наслідків, передбачених ч. 4 ст. 36 Закону України «Про іпотеку», відсутні”, - йшлося тоді в повідомленні держбанку.

Девелоперсько-будівельну групу ТММ пов’язують з Миколою Толмачовим.