Оржель: ЄС - за 10-річний контракт на транзит газу, річний обсяг - 60-90 млрд кубів

Все про економіку та фінанси

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель констатує, що європейська сторона запропонувала нові рамки з метою укладення довгострокового контракту постачання російського газу територією України після 2020 року, який, як сподівається українська сторона, буде підписано до кінця поточного року, пише "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні ми обговорили з нашими європейськими партнерами і прийняли нові пропозиції щодо рамок роботи з контрактом із транзиту газу. Ми повністю підтримуємо ці пропозиції і вдячні нашим європейським партнерам за них", - сказав він у понеділок у Брюсселі після завершення четвертого раунду переговорів у тристоронньому форматі Україна-Росія-Європейська Комісія.

За словами Оржеля, ці пропозиції "базуються на 10-річному контракті, а також на обсягах 60 млрд кубометрів - стабільних обсягів і 30 млрд кубометрів - змінюваних обсягів - транспортування газу газотранспортною системою". "Є додаткові моменти, що ми укладаємо транспортний договір відповідно до європейського законодавства", - наголосив міністр.

При цьому він запевнив, що Україна займає чітку позицію щодо того, щоб гарантувати стабільне постачання на європейському напрямку. "Ми сподіваємося, що укладемо договір (з транзиту) до кінця року і забезпечимо надійність постачань на європейський ринок", - додав Оржель.