Оржель не виключає прямі поставки газу з Росії "за неполітичною ціною"

Все про економіку та фінанси

Потенційні прямі постачання газу з Російської Федерації, які пропонує в пакеті з транзитом під час переговорів російська сторона, можуть бути тільки не за політичною ціною, яка буде прив`язана до європейського індикатора, заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель заявив в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера", пише Lb.ua.

"Коли ми говоримо зараз з російською стороною, то у нас дуже чітка, відверта і чесна позиція: ми говоримо, що якщо ми з вами (Росією, - ред.) і можемо домовлятися про прямі постачання, якщо потенційно, в комплексі, в пакеті з транзитом, тому що так Росія ставить питання, така умова, то ціна обов`язково повинна бути прив`язана до європейського індикатора", - сказав він.

Оржель наголосив,що Україна в жодному разі не може більше отримати "політичної" ціни на газ. "Ми повинні брати індикатор Європи, і якщо в Європі ціна знижується, а, згідно з відповідними оцінками, в Європі найближчим часом можливе збільшення пропозиції та інфраструктури LNG, відповідно ми прив`язуємося формульно до ціни Європи", - зазначив він.

Міністр зазначив, що ніхто не приховує, що російська сторона пропонує пакетну домовленість. "Вона (російська сторона, - ред.) говорить про те, що транзитний контракт, обсяги, безпосередні прямі постачання. З нашого боку дуже аргументована позиція щодо виконання рішень арбітражів. І це є загальним таким комплексним рішенням, в якому повинна бути вироблена спільна позиція, прийнятна для всіх сторін", - пояснив він.

Напередодні Україна і Росія провели двосторонні переговори щодо газу. У "Нафтогазі" пояснили, що зустріч у Відні була узгоджена з Єврокомісією. Тристоронню зустріч, що планувалася на 29 листопада, відклали для того, щоб фахівці обох операторів погодили текст угоди.