Офіс великих платників податків ДФС за півроку виграв 128 судових спорів на 5,5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними Офісу великих платників податків ДФС, за перше півріччя 2019 року суди різних інстанцій за справами про скасування податкових повідомлень винесли на користь Офісу 128 рішень на суму понад 5,5 млрд грн.

Як зазначається, 47% або 59 справ на 21,6 млн грн – це справи про притягнення платників податків до фінансової відповідальності, а саме: застосування штрафних санкцій, - за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та за несвоєчасну сплату податків і зборів.

Найрезонанснішими справами, тобто найбільшими за сумою, виявилися справи стосовно питання ціноутворення, а саме 4 випадки на 4,6 млрд грн або 84%.

В справах трансферного ціноутворення на користь Офісу винесено рішення за 2 справами на 1,9 млрд грн. Обидві справи стосувалися спірного питання стосовно правильності застосування методу для визначення контрольованої ціни: платник застосував метод «порівняльної неконтрольованої ціни», Офіс – метод «чистого прибутку». Суд апеляційної інстанції підтримав позицію Офісу.

У справах з питання реалізації продукції власного виробництва пов’язаним особам, Верховний Суд підтримав позицію Офісу щодо цін, які не відповідають рівню «звичайних ринкових цін». На користь Офісу прийнято рішення за 2 справами на 2,7млрд грн (№ 804/11212/14, № 804/7754/16).

"Певні зрушення в отримані судових рішень на користь Офісу також маємо у справах, де досліджуються взаємовідносини платника податків з його контрагентами.

Це свідчить про більш якісний підхід до виявлення ризикових операцій та підвищення якості проведення контрольно - перевірочних заходів з обов’язковим врахуванням судової практики.

Як результат, на користь Офісу отримано судових рішень на 485,3 млн грн.

Судові справи про притягнення платників податків до відповідальності за порушення валютного законодавства, як правило, є завжди виграшними та підтверджують інформацію Національного банку України. За перше півріччя 2019 року таких справ Офісом було виграно 2 на 11,8 млн грн", - йдеться в повідомленні Офісу.