Офіс президента: за тиждень стане зрозуміло, чи потрібний локдаун

Все про економіку та фінанси

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що перші результати карантину вихідного дня, впровадженого 13 листопада для зменшення кількості хворих на COVID-19, будуть помітні за тиждень,  і тоді стане зрозуміло, чи потрібно застосовувати повний локдаун, повідомляє Офіс президента.

К. Тимошенко зазначив, що карантин вихідного дня спрямований на зменшення заражень у закладах громадського харчування, торговельних центрах, місцях масового скупчення людей тощо.

«Ми намагаємося збити темпи зростання (захворюваності на COVID-19. – ред.), щоб стабілізувати ситуацію. І за цей час – збільшувати кількість ліжко-місць і ліжок із киснем та іншим обладнанням. Чи можливий локдаун, ми зрозуміємо після того, як пройдемо треті вихідні на карантині, й будемо ухвалювати рішення», – наголосив заступник глави Офісу президента.

«Ми радимося з місцевою владою, щоб усі прийняли це рішення і не було «місцевого сепаратизму», – додав він.

Заступник керівника Офісу президента зауважив: немає чіткого показника граничної кількості нових випадків інфікування за добу, за якого медична система не буде справлятися, – має значення також число тих, хто одужав, тривалість перебування в лікарнях тощо. Тому важливі показники кількості заражень та вільних місць у лікарнях.

За словами К. Тимошенка, нещодавно була зустріч з міськими головами, урядовцями та фахівцями-епідеміологами щодо епідемічної ситуації та впливу карантинних заходів на економіку.

«Якщо буде локдаун, то ми забезпечимо повну комунікацію, і вона буде заздалегідь. Це у випадку, якщо він буде», – сказав заступник керівника Офісу президента.