Офіс президента: "Центренерго" може бути в держвласності ще два роки

Все про економіку та фінанси

Приватизація державної компанії «Центренерго» може відбутися протягом найближчих двох років, заявила під час брифінгу заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів, пише УНІАН.

«На сьогодні «Центренерго» перебуває у Фонді держмайна. Це означає, що воно вже в певному процесі підготовки до приватизації. І потенційно протягом двох років з реструктуризацією, з наведенням ладу, можлива його приватизація», - сказала вона.

Нагадаємо, держкомпанія «Центренерго» потрапила в число об`єктів великої приватизації на 2018 рік, причому саме з неї планували почати цей процес, але конкурс з продажу в грудні минулого року скасували.

Кабінет Міністрів затвердив фінансовий план «Центренерго» на 2019 рік, який передбачає отримання підприємством чистого прибутку в розмірі 183,571 млн грн.

«Центренерго» є одним з провідних виробників електроенергії в Україні. Держава володіє 78,289% акцій компанії. До складу компанії входять три теплові електростанції - Вуглегірська, Зміївська і Трипільська, їх сумарна встановлена проектна потужність становить 7665 МВт - 14% генеруючої потужності України. «Центренерго» поставляє електроенергію в Київську, Харківську і Донецьку області.

У вересні Ігор Коломойський, який позитивно відгукувався про новий менеджмент "Центренерго", висловлював думку, що державі поки не варто продавати це підприємство. ЗМІ писали про співпрацю "приватівських" структур з "Центренерго".