Ковалів: реструктуризація держборгу - це дуже негативний сигнал для інвесторів

Все про економіку та фінанси

Заступник глави Офісу президента Юлія Ковалів в ефірі телеканалу ICTV заявила, що “реструктуризація боргів - це дуже негативний сигнал як для нашої економіки, так й інвесторів” (цитата).

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль спершу в ефірі ICTV в контексті зовнішніх боргів України заявив, що “ми маємо їх реструктуризувати, і ми розпочали перемовини з нашими міжнародними партнерами” (цитата). Згодом прем’єр уточнив, що мав на увазі “рефінансування, а не реструктуризацію боргу” (цитата).

Крім того, Кабмін оприлюлнив офіційну позицію, в якій наголосив, що “незважаючи на нові виклики, уряд не бачить жодних підстав для реструктуризації державного боргу та закликає не спекулювати на темі боргової політики" ."Незважаючи на складну ситуацію, що склалась у зв’язку з поширенням коронавірусу, Міністерство фінансів продовжує реалізовувати Середньострокову стратегію управління державним боргом, має у розпорядженні диверсифіковані джерела залучення коштів для фінансування державного бюджету та продовжить виконувати свої зобов’язання перед кредиторами в повному обсязі”, - йшлося в заяві Кабміну.

Вчора глава МВС Арсен Аваков висловив думку, що Україні потрібна і програма МВФ, і реструктуризація боргів.