Одеський боржник хоче забрати нерухомість в Укргазбанку

Все про економіку та фінанси

6 червня Приморський райсуд м. Одеси відкрив провадження в справі №522/9142/19 за позовом фізичної особи (Варчука Г.І.) до державного Укргазбанку “про витребування майна із чужого незаконного володіння” (цитата).

Крім того, за клопотанням позивача суд наклав арешт на вказане майно до розгляду справи по суті.

Предмет спору - нежила будівля автомийки, бару та офісу загальною площею 945,2 кв.м за адресою: м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 111.

5 липня Одеський апеляційний суд відкрив провадження за апеляційною скаргою Укргазбанку на ухвалу суду першої інстанції від 6 червня.

У держбанку розповідають, що ще в лютому 2007 року він видав кредит для Варчука Г.І. на 1,5 млн дол. Також були укладені два іпотечні договори.

За одним з них (від 2007 року) боржник передав в іпотеку для банку згадану нерухомість, яку - через непогашення кредиту - зрештою в лютому 2018 року в ході примусового стягнення заборгованості держбанк прийняв на свій баланс.

За другим іпотечним договором (від 2008 року) Варчук Л.М. (дружина боржника) передала для Укргазбанку в іпотеку три квартири та приміщення перукарні. 17.11.2015 рішенням Приморського райсуду м. Одеси було задоволено позов Укргазбанку, і на відповідне майно іпотекодавця було звернуто стягнення (судовий спір у цій справі ще триває).

Укргазбанк у рамках судової справи №522/9547/13-ц пред’явив вимоги до позичальника й іпотекодавця на десятки мільйонів гривень (з урахуванням багаторічних відсотків і пені). Цей спір - теж на розгляді в суді апеляційної інстанції.

Водночас позичальник (Варчук Г.І.) також звернувся із позовом (в справі №522/9103/19) про визнання “недостовірними та необ`єктивними висновків, викладених в звіті про незалежну оцінки нерухомого майна” (йдеться про частину з квартир, переданих в іпотеку Укргазбанку).

5 червня Приморський райсуд м. Одеси на вимогу позивача в рамках забезпечення позову зупинив процедуру стягнення, розпочату у рамках виконання виконавчого листа, виданого Приморським райсудом м. Одеси. Зараз Укргазбанк оскаржує відповідну ухвалу суду першої інстанції в Одеському апеляційному суді.

Держбанк вказує, що наразі іпотечне майно “активно використовується позичальником та іпотекодавцем в комерційній діяльності” (цитата).

15.07.2019 ухвалою Госпсуду Одеської області (в справі №916/1974/19) було задоволено клопотання орендаря (ФОП Санатарчук Л.М.) й заборонено банку перешкоджати в користуванні орендованою частиною нерухомості (площею 108,3 кв.м.) за адресою м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 111.

Це при тому, що дія договору оренди спливає 18.07.2019 і, як зазначає банк, він не має наміру продовжувати оренду відповідного приміщення (про що орендаря було повідомлено письмово 09.07.2019).