Новинський подав заявку в АМКУ щодо набуття частки Григоришина в "Харківобленерго"

Все про економіку та фінанси

Кіпрська Lovitia Investments Ltd, власником якої є Вадим Новинський, подала до Антимонопольного комітету заявку на узгодження покупки більше 25% в АТ "Харківобленерго" та АТ "Харківенергозбут", пише "Енергореформа".

Згідно з оприлюдненим на сайті АМКУ повідомленням, комітет почав розгляд справи про концентрацію Lovitia Investments вищевказаних пакетів акцій, почавши збирати відгуки та пропозиції зацікавлених сторін до 30 жовтня 2020 року.

Раніше 29,8% акцій "Харківобленерго" володіла Garensia Enterprises, пов`язана з групою "Енергетичний стандарт" Костянтина Григоришина. На кінець червня 2020 року власником цього пакета акцій стала Inter Growth Investments Limited.

АМКУ в кінці 2019 року надав дозвіл на концентрацію ряду компаній, пов`язаних з Костянтином Григоришиним і одним з кінцевих бенефіціарів АТ "Сумське НВО" Володимиром Лук`яненко в рамках виконання рішення Лондонського арбітражу, який зобов`язав Григоришина виплатити Лук`яненку та його партнеру Вадиму Новинському $300 млн в рамках спору про опціон на пакет акцій в "Сумському НВО".

АМКУ дозволив компаніям Inter Growth Investments Limited (Кіпр) і Great Station Properties S.A (Панама) придбати спільний контроль над Stremvol Holdings Limited (Кіпр) - власником 83,736% акцій АТ "Сумське НВО".

У свою чергу компанії Great Station Properties S.A. (Панама) надано дозвіл придбати більше 25% акцій АТ "Харківобленерго", а також понад 25% акцій АТ "Харківенергозбут".

АМКУ також дозволив Inter Growth Investments Limited і Great Station Properties S.A. придбати спільний контроль над кіпрськими компаніями Estival Trading Limited і Osiate Maritime Limited.