Новим заступником глави НБУ став Олексій Шабан

Все про економіку та фінанси

7 серпня рада НБУ призначила заступником глави Нацбанку Олексія Шабана. На цій посаді він відповідатиме за діяльність блоку "Платіжні системи та грошовий обіг", повідомляє прес-служба НБУ.

Кандидатуру Олексія Шабана подав глава НБУ Кирило Шевченко.

"Олексій Шабан – досвідчений та обізнаний професіонал. Його кандидатура є найбільш вдалою, оскільки поєднує досвід роботи у центральному банку та у великому системному банку із найбільш розгалуженою платіжною інфраструктурою, а також знання реальних потреб учасників фінансового сектору. Упевнений, він примножить досягнення регулятора у площині розвитку безготівкових розрахунків та зможе сприяти розвитку інноваційності фінсектору та збільшенню доступності фінансових послуг для українців", – прокоментував призначення Кирило Шевченко.

Довідково

Олексій Шабан із лютого 2020 року працює директором Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України. Зокрема, за цей час команді центробанку вдалося:

- запустити комерційну модель використання Системи Bank ID НБУ та розширити коло її учасників;

- впровадити роботу Системи електронних платежів Національного банку у майже цілодобовому режимі 23/7;

- створити підґрунтя для розвитку фінтеху завдяки розробленню та затвердженню Стратегії розвитку фінтеху в Україні до 2025 року.

До роботи у Національному банку Олексій Шабан пропрацював понад 24 роки у Приватбанку. Із 2018 року він був членом правління Приватбанку з питань роздрібного бізнесу. Відтоді та до приходу у Національний банк Олексій Шабан очолював напрям роздрібного бізнесу Приватбанку та активно займався впровадженням нових карткових та платіжних продуктів, зокрема й через дистанційні канали.

Олексій Шабан у 1995 році закінчив Національну металургійну академію України за спеціальністю "Менеджмент підприємств".