Новим керівником ФГВФО стала Світлана Рекрут

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування заявив, що 16 липня його адміністративна рада задовольнила заяву про звільнення за власним бажанням директора-розпорядника ФГВФО Костянтина Ворушиліна та призначила новим директором Світлану Рекрут.

Серед основних досягнень ФГВФО К. Ворушилін назвав забезпечення швидкого відшкодування понад 90 млрд грн близько двом мільйонам вкладників неплатоспроможних банків, створення електронної торгової системи ProZorro.Продажі. Він також наголосив, що на сьогодні Фонд повністю розрахувався за кредитами НБУ та розпочав дострокове повернення запозичень від Мінфіну, що залучалися для забезпечення виплат гарантованого державою відшкодування вкладникам банків. Загалом НБУ повернуто 20,15 млрд грн, а Мінфіну - 10,12 млрд грн, крім того, цим установам сплачено близько 11 млрд грн відсотків.

За словами Світлани Рекрут, перед командою Фонду стоїть низка завдань, у т.ч. продовження виконання зобов’язань перед кредиторами банків і державою. «Оскільки залишок боргу перед Міністерством фінансів на цей час перевищує 49 млрд грн у вигляді векселів та ще понад 67 млрд грн за відсотками, надважливим завданням, над яким Фонд працюватиме найближчим часом, є реструктуризація відсотків за цими кредитами. Це дозволить розпочати дискусію про підвищення гарантованої суми», заявила С.Рекрут.

«Виклик, що стоїть перед нами, - робота зі стягнення відшкодування збитків з колишніх акціонерів і топ-менеджерів банків, доведених до неплатоспроможності», - наголосила С. Рекрут.

Вона нагадала, що позовна робота за ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» активно ведеться, і серед основних планів Фонду – довести її до завершення і спрямувати отримані кошти кредиторам цих банків. Загальна сума, про яку йдеться у цих позовах, перевищує 81,3 млрд грн.

“Що ж до тих власників банків, які прагнуть розрахуватись за завдані збитки, то Фонд має на меті співпрацювати з парламентом нового скликання щодо створення необхідного інструментарію для можливості погашення цих вимог”, - зауважується в повідомленні ФГВФО.

Серед інших важливих планів Фонду, на яких наголосила Світлана Рекрут, – наближення до стандартів ЄС. Зокрема, запровадження системи раннього втручання, що дозволить превентивно визначати ризики для банків і вирішувати проблему неплатоспроможності не за рахунок їх вкладників, а за рахунок власників.