Нові дороги, мости і аеропорти: що ще обіцяв Зеленський на інфраструктурному форумі

Все про економіку та фінанси

Під час всеукраїнського форуму "Україна 30.Інфраструктура" президент Володимир Зеленський заявив про низку амбітних інфраструктурних проектів, пише Liga.net.

Дороги

За його словами, в 2021 році планується відремонтувати та реконструювати 4500 км державних доріг і 2000 км місцевих. Також має розпочатися будівництво Київської обхідної дороги загальною протяжністю 150 км, траси М-30 довжиною 1400 кілометрів, яка буде найдовшою дорогою України і з`єднає схід і захід країни. Також планується будівництво траси Київ - Кишинів протяжністю 570 км.

Мости

У цьому році планується будівництво та оновлення 245 мостів, зокрема Кременчуцького. За п`ять років планується оновити 1300 мостів.

Залізна дорога

В. Зеленський зазначив, що поїздка залізничним транспортом між містами повинна займати максимум 3-4 години. Це передбачатиме оновлення вагонів, вдосконалення та впровадження нових маршрутів Інтерсіті. Також буде вдосконалюватися система приміських поїздів, зокрема готується проект City Express. Перший етап проекту включає Київ, Харків і Дніпро.

Авіаінфрастуктура

Планується будівництво аеропортів в Ужгороді, Чернівцях, Полтаві та інших містах (всього в 16 містах України). Також Зеленський обіцяє реконструкцію міжнародного аеропорту в місті Дніпро, будівництво аеропорту міжнародного значення в Закарпатті (між Ужгородом та Мукачевом) і створення національної державної авіакомпанії, яка зможе здійснювати рейси як усередині країни, так і по всьому світу. 

Порти

У 2021 році має відбутися концесія порту "Чорноморськ", у 2022 році - "Південного". За словами президента, це значні інвестиції в розвиток інфраструктури портів і великі надходження до державного бюджету. А прийнятий закон про внутрішній водний транспорт дає старт розвитку річкових перевезень, допоможе знизити навантаження на дороги і дасть потенційний економічний ефект в мільярди гривень, додав В. Зеленський.

Індустріальні парки

"Зараз у нас існує 46 індустріальних парків, але, на жаль, більшість з них - на папері, без належної інфраструктури, комунікацій і доріг. Ми працюємо над вирішенням цих проблем і побудовою в Україні дієвої, потужної системи індустріальних парків в кожному регіоні", - зазначив В. Зеленський.

Програма "Велика реставрація"

Вона передбачає відновлення замків, музеїв, театрів та інших перлин історичної та культурної спадщини України. За три наступні роки буде відреставровано 150 таких об`єктів, сказав президент.