Нова програма МВФ для України: ЗМІ - про "маяки" та дедлайни для їх виконання

Все про економіку та фінанси

5 червня рада директорів МВФ має схвалити нову кредитну програму для України на 5 млрд дол. При цьому більшість її "маяків" мають бути виконані вже в 2020 році, хоча для деяких з пунктів дати ще можуть змінитися, пише "Економічна правда" з посиланням на джерела в уряді.

 

Як зазначається, в червні цього року має відбутися затвердження планів роботи з проблемними активами держбанків НБУ та Ради з фінансової стабільності

До статуту "Нафтогазу" до вересня цього року мають внести зміни, що гармонізують компанію у відповідність до принципів Організації економічного співробітництва та розвитку.

Також до вересня до закону про Вищу раду правосуддя мають внести зміни щодо процедури конкурсів відбору членів ВРП.

У законі про банки і банківську діяльність мають змінити зокрема, вимоги щодо структури капіталу та до самого капіталу.

Також для Фонду гарантування вкладів фізосіб планується посилення процедури ліквідації, врегулювання заборгованостей пов’язаних осіб. Відповідні зміни до законодавства мають статися у вересні цього року.

Уряд має забезпечити до вересня 2020 року, що нові договори на комунальні послуги (відповідно до закону "Про житлово-комунальні послуги) укладені і прийнято спрощену процедуру переключення постачальників газу.

У березні наступного року має пройти аудит з використання коштів фонду по боротьбі з коронавірусом

На вересень-2020 також планується розробка нових оргструктур ДМС і ДПС, які будуть оперувати як дві юрособи, що складається з центрального офісу та територіальних підрозділів.

Запуск ДМС та ДПС, як єдиних юросіб має відбутися у січні 2021.

Нагадаємо, прем`єр Денис Шмигаль заявляв, що нова програма stand-by з МВФ не потребує проведення структурних реформ та підвищення пенсійного віку.

Перший транш МВФ в цьому році становитиме 1,9 млрд дол, другий - 1,6 млрд дол восени поточного року, третій - вже у 2021 році на 1,5 млрд дол.