Санкції США в дії: "Північний потік-2" відмовилися сертифікувати в Євросоюзі

Все про економіку та фінанси

Норвезька компанія Det Norske Veritas (DNV) GL повідомила, що не зможе видати газопроводу "Північний потік-2" сертифікат відповідності, необхідний для початку його роботи, констатує DW з посиланням на РБК.

Згідно з повідомленням, причиною такого кроку є загроза запровадження до норвезької компанії нових санкцій США, яка виникла після ухвалення Конгресом напередодні відповідного закону.

"DNV GL припинить всі заходи з перевірки трубопровідної системи Nord Stream 2", - зазначили в норвезькій компанії, вказавши, що ця відмова триватиме, поки триватиме чинність американських санкцій. "Ми реалізуємо план зі згортання нашої підтримки щодо перевірки проєкту", - йдеться в повідомленні компанії.

Ще в листопаді 2020 року DNV GL повідомила в коментарі інформагенції Reuters, що вона припиняє надавати послуги для газопроводу "Північний потік-2", які можуть підпадати під американські санкції. Як тоді пояснили в компанії, до таких послуг належали перевірка документації та моніторинг будівельних робіт з метою встановлення відповідності необхідним стандартам.

Нагадаємо, напередодні Конгрес США зумів подолати вето президента Дональда Трампа на ухвалений раніше законодавцями пакет нормативних актів щодо оборонного бюджету на 2021 рік. Цей пакет містить, зокрема, нові санкції щодо компаній, які сприяють продажу, оренді та наданню суден-трубоукладальників для будівництва газопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік".