Німеччина: програми підтримки економіки сягнули 30% ВВП

Все про економіку та фінанси

Правляча коаліція канцлера Ангели Меркель в середу погодила новий пакет заходів стимулювання для прискорення відновлення Німеччини після коронавіруса. На прес-конференції після переговорів, які тривали до глибокої ночі, Меркель сказала, що пакет складе 130 мільярдів євро ($146 мільярдів) і включатиме зниження податку на додану вартість (ПДВ) для підтримки споживання, пише Reuters.

"Розмір пакета складе 130 млрд євро на 2020/2021 роки, з яких 120 мільярдів буде витрачено федеральним урядом, - сказала Меркель. - Таким чином, у нас є пакет економічних стимулів, пакет для майбутнього".

У березні Німеччина погодила пакет на 750 мільярдів євро, що включив додатковий бюджет в 156 мільярдів євро, який фінансується за рахунок боргу.

Заходи Німеччини, які разом з підтримкою ліквідності і кредитними гарантіями становлять понад 30% ВВП країни, значно випереджають екстрені програми інших членів єврозони. 

Меркель сказала, що ПДВ буде знижено до 16% з 19% на півроку починаючи з 1 липня. Більш низька ставка ПДВ для готельного бізнесу в розмірі 7% буде знижена на два пункти. Загальна вартість цих заходів складе 20 мільярдів євро.

Міністр фінансів Олаф Шольц сказав, що пакет буде частково фінансуватися за рахунок додаткових чистих нових запозичень. Близько 60 мільярдів євро з 156 мільярдів євро нового боргу, схваленого в березні, не були задіяні, додав він.

Німеччина може дозволити собі збільшити витрати завдяки збалансованого бюджету з 2014 року і стосовно боргу до ВВП в 60% до початку пандемії, що значно нижче, ніж у таких країн, як Італія, Іспанія і Франція.

"Ми можемо зробити це, тому що ми добре економили в останні роки, - сказав Шольц. - Ми хочемо вийти з цієї кризи енергійно".

Пакет також включає виділення мінімум 10 мільярдів євро на рік для допомоги муніципалітетам, які зіштовхнулися з більш низькими податковими надходженнями, в бюджетних витратах на інфраструктуру і житлове будівництво.

Крім того, заходи передбачають разові допомоги в розмірі 300 євро на дитину для допомоги сім`ям.

Економіка Німеччини, як очікується, скоротиться на 6,3% цього року, скотившись в найтяжчу за повоєнний час рецесію.