НБУ зобов’язав бізнес звітувати банкам про готівкові розрахунки із фізособами

Все про економіку та фінанси

Нацбанк зобов`язав суб`єктів господарювання у разі зняття готівкових коштів із поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу. Відповідні зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні внесено постановою Нацбанку від 7.11.2019 № 131, пише "Ліга:Закон".

Також встановлено обов`язок підприємства визначити та затвердити внутрішнім документом місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі. Це ж стосується формату їх зберігання, який має забезпечувати візуальний перегляд щоденних Z-звітів представниками ДПС, а також відповідальну особу за зберігання цих чеків.

Крім того, встановлено обов`язок працівника установи/підприємства використовувати кваліфікований електронний підпис для підписання електронного касового документа.

ФОП для підписання електронного касового документа має право використовувати:

- кваліфікований електронний підпис;

- удосконалений електронний підпис.

Фізична особа для підписання електронного касового документа може використовувати:

- кваліфікований електронний підпис;

- удосконалений електронний підпис;

- простий електронний підпис.

Також суб`єкт господарювання має право використовувати кваліфіковану електронну печатку банку або удосконалену електронну печатку як додатковий реквізит електронного касового документа.