НБУ знизив вимогу до регулятивного капіталу банків

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що знизив вимоги до мінімального розміру регулятивного капіталу банків з 500 млн грн до 200 млн грн на підставі змін до Закону "Про банки і банківську діяльність", якими мінімальний розмір статутного капіталу для банків знижено з 500 млн грн до 200 млн грн.

Національний банк також визнав такими, що втратили чинність спеціальні вимоги до банків-управителів фондами фінансування будівництва.

"Це пов’язано з тим, що згідно з Законом України № 79-IX з 1 липня 2020 року повноваження щодо регулювання та нагляду за діяльністю банків в частині управління фондами фінансування будівництва передаються до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку", - йдеться в повідомленні Нацбанку.

Зазначені зміни затверджені постановою правління НБУ від 18 червня 2020 року №77 "Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні та визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Постанова набирає чинності з 20 червня 2020 року.​