НБУ зможе захищати в судах своїх колишніх керівників, - законопроект Кабміну

Все про економіку та фінанси

11 грудня Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект №2571 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи”.

Офіційний текст документу наразі не оприлюднений. Водночас у версії цього законопроекту, опублікованій “Економічною правдою”, серед іншого передбачено, що Нацбанк забезпечує правовий захист не лише членів правління НБУ, інших працівників Нацбанку, залучених експертів (як це вже є зараз), але й колишніх відповідних керівників, співробітників, експертів після їх звільнення з посади в НБУ - “у разі подання проти них позовів або їх участі в адміністративному чи кримінальному провадженні, що пов`язані із виконанням ними своїх повноважень у Нацбанку або наданням послуг Нацбанку” (цитата).

"Національний банк здійснює правовий захист зазначених осіб, у тому числі шляхом забезпечення надання їм правової допомоги адвокатами та іншими фахівцями в галузі права, а також має право виступити заставодавцем за заставою як запобіжним заходом щодо таких осіб, підозрюваних чи обвинувачених у вчиненні злочину, пов`язаного із виконанням ними своїх повноважень у Національному банку або наданням послуг Національному банку", - йдеться в законопроекті.

Аналогічні норми в законопроекті передбачені для працівників Фонду гарантування вкладів.

P.S. Не виключено, що вказані законодавчі пропозиції могли з’явитися в т.ч. під впливом недавньої історії з колишнім першим заступником глави правління НБУ Олександром Писаруком.