НБУ зможе встановлювати для окремих банків підвищені нормативи, - законопроект уряду

Все про економіку та фінанси

11 грудня Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект №2571 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи”.

Офіційний текст документу наразі не оприлюднений. Водночас у версії цього законопроекту, опублікованій “Економічною правдою”, серед іншого передбачено розширення повноважень НБУ з точки зору контролю та оцінки фінансового стану банків, віднесення їх до проблемних, неплатоспроможних.

Зокрема, документом вводяться поняття колективної придатності членів правління та ради банків, професійного судження НБУ. Передбачено право НБУ "визначати величину ризиків у діяльності банку, у т.ч. із застосуванням статистичних методів, зокрема, методу екстраполяції" (цитата). Крім того, регулятор матиме право "встановлювати для банку підвищені значення економічних нормативів, з огляду на бізнес-модель банку, притаманні його діяльності ризики, якість корпоративного управління та системи управління ризиками" (цитата).

Також посилюються операційні можливості ФГВФО, у т.ч. забороняється застосування заходів забезпечення позовів в інтересах опонентів Фонду шляхом заборони його службовим особам вчиняти певні дії; не допускається арешт активів виведених з ринку банків тощо.