НБУ заявив, що виграв апеляцію в спорі з Аджунером

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що 2 липня Шостий апеляційний адмінсуд повністю задовольнив його апеляційну скаргу, підтвердивши таким чином законність рішення Нацбанку про відмову Шевкі Аджунеру в погодженні на посаду голови наглядової ради Ощадбанку.

18 лютого Окружний адмінсуд м. Києва за позовом Аджунера скасував рішення Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Нацбанку про відмову у погодженні його кандидатури на зазначену посаду.

"Це рішення суду було скасоване судом апеляційної інстанції 2 липня. Ми вітаємо рішення суду та зазначаємо, що Національний банк мав законні підстави для відмови Шевкі Аджунеру. Це, зокрема, невідповідність критеріям професійної придатності (наявність у Шевкі Аджунера конфлікту інтересів та неналежне виконання ним обов’язків голови наглядової ради)", - констатує НБУ. 

Нагадаємо, у серпні 2019 року НБУ за результатами оцінки відповідності кваліфікаційним вимогам членів наглядової ради Ощадбанку ухвалив рішення відмовити у погодженні таким особам:

- Шевкі Аджунеру (голова наглядової ради, незалежний директор),
- Олексію Грінченку (заступник голови наглядової ради, незалежний директор),
- Олексію Резнікову (член наглядової ради, незалежний директор),
- Дмитру Власову (член наглядової ради, представник від Верховної Ради України),
- Даніелю Білаку (член наглядової ради, представник від Кабінету Міністрів України).