НБУ - проти продажу активів Дельта Банку на 4,9 млрд для Веревського з дисконтом 96%

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що 8 липня скасував своє рішення №280-рш від 09.04.2019 щодо погодження реалізації пулу активів, переданих Дельта Банком у заставі Нацбанку. До цього пулу увійшли майнові права за низкою кредитних договорів (на 4,9 млрд грн, - Finbalance), у заставу за якими були передані працюючі потужності олійножирових комбінатів в Одеській області та інфраструктура у порту м. Чорноморськ.

Нацбанк нагадує, що 7 червня відбулись торги з реалізації зазначеного пулу активів, на яких ТОВ "Фінансова компанія "Скай" (кінцевий бенефіціар - Андрій Веревський, - Finbalance) придбало їх за ціною 182,5 млн грн, тоді як початкова ціна лоту складала 868,8 млн грн.

Нижче - заява НБУ:

"Національний банк вважає, що проведений аукціон відбувся з наявністю обставин та можливих маніпуляцій зі сторони покупця, які могли вплинути на результат торгів та реалізацію майна за заниженою вартістю.

Зазначимо, що за три місяці до цього аукціону, 6 березня 2019 року, цей же покупець – ТОВ "Фінансова компанія "Скай" – пропонувало у ході торгів за цей же актив суму майже вп`ятеро більшу - 906,2 млн грн. Однак тоді угода за підсумками аукціону була зірвана судовою забороною Окружного адміністративного суду м. Києва від 5 березня за позовом юридичної особи, яка взагалі не брала участі в торгах. У результаті, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повторно виставив зазначені активи на торги після отримання відповідного погодження від Національного банку.

Національний банк вбачає можливі зловживання в діях покупця – ТОВ "Фінансова компанія "Скай", оскільки за три місяці активи (з якими по суті не відбувалось змін) не могли знецінитись в кілька разів. Відповідно Національний банк як заставодержатель частини активів повідомив Фонд гарантування вкладів про скасування свого попереднього рішення (яким надавалась згода на реалізацію активів) у зв’язку із наявністю обставин, які могли вплинути на результат торгів та реалізацію майна за заниженою вартістю.

Національний банк упевнений, що, проаналізувавши всю наявну в його розпорядженні інформацію, Фонд гарантування вкладів ухвалить зважене та відповідальне рішення щодо подальших дій”.

Нагадаємо, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут нещодавно заявила, що у ФГВФО відсутні юридичні підстави не підписувати договір за підсумками торгів 7 червня на аукціоні DebtX щодо продажу для компанії "Скай" Андрія Веревського кредитів Дельта Банку (на 4,9 млрд грн), за якими в заставі перебувають "Іллічівський олійножировий комбінат", Іллічівський зерновий порт, Одеський масложировий комбінат та ряд інших об`єктів масложирової галузі.

«Ми ще раз повторюємо, що конкурс був прозорим і регламент не був порушений», - сказала вона.

За словами Рекрут, зниження ціни продажу пулу активів до 182,5 млн грн на червневому аукціоні, порівняно з 906 млн грн, що переможець торгів фінансова компанія «Скай» готова була на березневому, який скасував суд, викликало підозру у змові і ФГВФО зараз узгоджує підсумки з заставними кредиторами – Укрексімбанком і НБУ.

Вона повідомила, що компанія «Скай» вже сплатила лот, Укрексімбанк погодив угоду, а рішення Нацбанку очікувалося до кінця липня.