НБУ закликає Кабмін перевести всі зарплати та соцвиплати в безготівкову форму

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що пропонує Кабміну та органам місцевого самоврядування перевести “всі організації, підприємств, фізичних осіб” на здійснення виплат заробітних плат, пенсій, соціальних виплат, субсидій та інших грошових виплат “виключно в безготівковій формі на банківські рахунки з відкритими для них банківськими картками” (цитат).

Як зауважує Нацбанк, “готівка потенційно може бути носієм вірусу, а подорожі для отримання заробітних плат, пенсій, соціальних виплат, субсидій та інших грошових виплат - наражати на небезпеку” (цитата).

Глава "Укрпошти" Ігор Смілянський таким чином прокоментував пропозицію НБУ:

"Коллеги из НБУ, я сейчас дам Ваш телефон тем пенсионерам, которые застряли в своих домах в селе и не могут доехать до райцентра, чтобы снять деньги на жизнь. А Вы потом остальным объясните, как это зашибись получать там деньги на карту, хорошо? Когда в мирное время туда назад стоило доехать до 100 гривен. Думать раньше надо было, когда я Вас 3 года просил дать нам право открыть счета. Банки есть в 6% населённых пунктов страны. Я готов провести бесплатно урок финансовой грамотности для руководства НБУ даже с выездом в поля. Можно не далеко - в село Киевской области".