НБУ - до уряду: забирайте менше дивідендів у держбанків

Все про економіку та фінанси

НБУ заявляє про необхідність переглянути дивідендну політику державних банків, щоб дати їм можливість більше коштів направляти на докапіталізацію, пише "Інтерфакс-Україна".

"На майбутнє нам необхідно якимось чином разом з Міністерством фінансів переглядати дивідендну політику щодо державних банків, оскільки насьогодні... державні банки 90% прибутку перераховують як дивіденди", - сказала перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова в Києві у вівторок на презентації звіту про фінстабільності.

Вона зазначила, що з одного боку держбанки мають непрацюючі активи, які звужують їх можливості отримувати прибуток, а з іншого боку - досить амбітні стратегії з розвитку.

"Ми розуміємо, що, з огляду на необхідність створення буферів капіталу, така політика призведе до того, що якщо банки будуть продовжувати реалізовувати свою стратегію по нарощуванню операцій, то їм знадобиться додатковий капітал", - підкреслила Рожкова.

У звіті про фінстабільності вказується, що сьогодні держбанки виконують нормативи капіталу лише з невеликим запасом.

"Зараз вони зобов`язані перерахувати 90% торішнього прибутку на виплату дивідендів, однак Національний банк переконаний, що доцільніше спрямувати частину прибутку на збільшення капіталу для виконання нових вимог в майбутньому", - зазначено в документі.