НБУ забракував більшість членів наглядової ради Ощадбанку

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що розглянув пакети документів новообраних членів наглядової ради АТ “Ощадбанк”, а також провів тестування та співбесіди з ними. За результатами оцінки відповідності кваліфікаційним вимогам Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Національного банку прийняв рішення відмовити у погодженні таким особам:

- Шевкі Аджунеру (голова наглядової ради, незалежний директор; екс-глава представництва ЄБРР в Україні, наразі очолює в т.ч. наглядову раду "Укрзалізниці");
- Олексію Грінченку (заступник голови наглядової ради, незалежний директор);
- Олексію Резнікову (член наглядової ради, незалежний директор);
- Дмитру Власову (член наглядової ради, представник від Верховної Ради);
- Даніелю Білаку (член наглядової ради, представник від Кабінету Міністрів України).

"Ці рішення прийняті за результатами співбесіди, проведеної Кваліфікаційною комісією за участі правління Національного банку. Керуючись своїм правом, Національний банк вимагатиме заміни вказаних членів наглядової ради", - зазначив НБУ.

Крім того, за результатами оцінки відповідності кваліфікаційним вимогам Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Національного банку прийняв рішення про можливість погодження таких осіб:

- Байба Апін (член наглядової ради, незалежний директор);
- Міхаель Вайнштейн (член наглядової ради, незалежний директор);
- Пітер Бріггс (член наглядової ради, незалежний директор);
- Юрій Храмов (член наглядової ради, представник від Президента).

"Остаточні рішення щодо цих кандидатів будуть прийняті Національним банком після усунення зауважень до поданих ними документів", - констатував Нацбанк.