НБУ: вторинний ринок ОВДП у 2019 році збільшився на 70% - до 123 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За оцінками НБУ, обсяг угод на вторинному ринку облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих у гривні, у 2019 році зріс на понад 70% - з 72 млрд грн до 123 млрд грн (без неринкових угод та угод, що пов`язані з первинними розміщеннями).

"Це говорить про подальше зміцнення довіри інвесторів до гривні і державних цінних паперів. Така динаміка є також індикатором суттєвого зростання ліквідності вторинного ринку ОВДП, що робить інвестиції у нього привабливішими", - вважає Нацбанк.

Торішнє зростання ринку ОВДП НБУ пов’язує насамперед з відкриттям лінку з міжнародним депозитарієм Clearstream, що спростило доступ іноземних інвесторів до українського ринку. Як результат, упродовж минулого року нерезиденти інвестували в гривневі облігації уряду близько 4,3 млрд дол. США. Приплив цих інвестицій сприяв помітному пожвавленню як первинного, так і вторинного ринку ОВДП, підкреслює центробанк.

Нацбанк вважає, що ринок державних цінних паперів має суттєвий потенціал і для подальшого зростання.

"Прискорити процес має, зокрема, концентрація вторинного ринку ОВДП на міжнародних торгівельних платформах, що сприятиме розширенню бази інвесторів, прозорішому ціноутворенню та зростанню ліквідності ринку. Цьому також сприятиме очікуване переформатування ринку первинних дилерів ОВДП, які мають чітко дотримуватися зобов’язань щодо підтримки котирувань", - резюмує НБУ.